Sitemap | ne | frans | engels 
 
aanbod
lamaire
pijl
  Lamaire zoekt
pijl
  Lamaire biedt aan
pijl
  U zoekt
pijl
  U biedt aan
pijl
  Uw Teeltfiches
pijl
  Contracten
 
Ons bedrijf
pijl
  Aardappelen
pijl
  Groenten
pijl
  Fruit
pijl
  Kwaliteitsgarantie
pijl
  Milieu
pijl
  Jobs
pijl
  Info
pijl
  Contacteer ons
pijl
  Links
 
weer
pijl
  België
 
nieuws
pijl
  Aardappelen
pijl
  Groenten
pijl
  Fruit
pijl
  Algemeen
 
koersen
pijl
  Grondstoffen
 

Hispa Fruit komt met nieuwe meloentypes

 


Met een zeer goed smakende Charentais en een nieuw Caribbean-type, perfect geschikt voor de retail, brengt handelsbedrijf Hispa Fruit twee unieke producten op de markt. Daarnaast heeft het bedrijf de beschikbaarheid van gele meloen verbeterd.


Van links naar rechts de meloentypes Charentais (Augustino RZ), geel (Natal RZ) en Caribbean



De Charentais-meloen van het ras Agustino RZ, ontwikkeld door veredelaar Rijk Zwaan, is de eerste charentais die in de periode januari tot en met april beschikbaar is. “Teler Exporpack produceert deze meloen exclusief voor ons in Costa Rica”, vertelt Fred Rennen, commercieel directeur van Hispafruit. “Net als Caribbean heeft dit ras een uitstekende kwaliteit en houdbaarheid, maar de smaak van deze Charentais meloen is nóg beter!”


Fred Rennen van Hispa Fruit (links) en Vincent van Wolferen van Rijk Zwaan met een doos Charentais-meloenen van het ras Augustino RZ

Ook de Caribbean-lijn is uitgebreid. Naast succesnummer Caribbean Gold, in de afgelopen jaren uitgegroeid tot de standaard in het Cantaloupe-segment, is er nu Caribbean Dream. Fred: “Samen met Rijk Zwaan en onze telers Exporpack en Dulce hebben we de afgelopen tijd uitgebreid proeven gedaan in Costa Rica. Caribbean Dream heeft dezelfde goede eigenschappen als Caribbean Gold maar is net een slagje fijner, waardoor hij de ideale maat heeft voor Europese retailers.”

Ten slotte is ook het assortiment gele meloen uitgebreid. Fred: “Natal RZ blijft absoluut de allerlekkerste meloen die er is. Maar onze teler had behoefte aan een ras dat speciaal geschikt is voor de teelt in Midden-Amerika. Met Ducral RZ hebben we nu zo’n ras gevonden. Deze meloen is door zijn resistentiepatroon ideaal voor Costa Rica en doet qua smaak niet onder voor Natal. Daardoor is de betrouwbaarheid (=beschikbaarheid) van gele meloen nu in één klap flink verbeterd.”

bron:  agf.nl      09:45:59 | 05 / 03 / 2010
 
 
 
 
meer nieuws
opsom   Stabiele markt voor Zuid Afrikaans citrus
opsom   The Greenery a dévoilé la nouvelle poire Dazzling Gold
opsom   Druiven en tomaten actietoppers in week 35
opsom   Hevige regenval deert fruittelers in Betuwe niet
opsom   Wetenschappers kraken het appelgenoom
opsom   Ook VS verwacht kleinere appeloogst
opsom   Fruitteeltareaal en productie neemt af in Frankrijk
opsom   Chiquita onthult innovatieve biovergister in Costa Rica
opsom   Markt voor pitloze druiven komt in beweging
opsom   Grape Attraction the 1st international seedless table grape conference
opsom   Grape Attraction le 1er congrès international du raisin sans pépins
opsom   Genetische code van appel gekraakt
opsom   Fruitmasters organiseert inspraak anders
opsom   Markt voor Keniaanse avocados groeit
opsom   Vruchtboomkwekerij Verbeek viert 50 jarig bestaan
opsom   VS voorziet veelbelovend exportseizoen voor peren
opsom   Export Spaanse aardbeien gedaald
opsom   Frankrijk: fragiele stabiliteit op de perziken en nectarinemarkt
opsom   Dan hebben we tijd om uitleg te geven over appelpluk
opsom   Nederland grootste aanvoerder van peren op Zweedse markt
© 2008 Barts Potato Company, All Rights Reserved                                          Westvleterenstraat 25a - Vleteren - 8640 - Belgium - T +32 (0)57 40 91 20 - F +32 (0)57 40 91 21